Konspekt lekcji języka angielskiego
Temat: to be going to – revision
Joanna Kaźmierczak
Cel lekcji: - powtórzenie konstrukcji to be going to
- rozwijanie umiejętności mówienie i pisania
Pomoce dydaktyczne: - kaseta
- przygotowana przez nauczyciela kartkami z przykładowymi zdaniami i zapisem odmiany konstrukcji to be going to
Przebieg lekcji :
1- Czynności organizacyjne
2- Powtórzenie wiadomości
- uczniowie dostają kartki na których jest rozpisana odmiana konstrukcji to be going to przez osoby ich zadaniem jest uzupełnienie luk
- uczniowie dostają na kartkach zdania z użyciem konstrukcji to be going to – ich zadaniem jest sformułowanie zasady ( przypomnienie) kiedy używamy tej struktury
3. Mówienie
- uczniowie decydują które rzeczy Joan i Jack zabierają ze sobą na wakacje
- formułują zdania twierdzące bądź przeczące na wymieniając rzeczy które maja ze sobą zabrać a które nie
- uczniowie opracują w parach ich zadaniem jest zadawanie pytań odnośnie rzeczy które zabierają ze sobą i których nie zabierają ze sobą Joan i Jack używając odpowiedzi w formie skróconej
4. Słuchanie
- uczniowie słuchają nagrań z kasety na których Jane mówi co ma zamiar zrobić w przyszłym tygodniu- uczniowie zaznaczają prawidłową odpowiedź
- nauczyciel zadaje pytania odnośnie konkretnych czynności i dni kiedy Jill ma zamiar wykonać odpowiednie czynności. Uczniowie odpowiadają przecząco i udzielają prawidłowej odpowiedzi
- uczniowie zapisują po jednym zdaniu odnośnie każdego dnia Jill ( czynności które ma zamiar wykonać )
- nauczyciel monitoruje pracę uczniów
5. Uczniowie piszą krótką informacje (notatkę) w której piszą co mają zamiar zrobić w przyszłym tygodniu
- kilku uczniów czyta swoje prace
- nauczyciel monitoruje pracę uczniów
6. Praca domowa – ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń